Podsumowanie roku 2017 i cele na 2018 | Po Sukces Na Szpilkach

Podsumowanie roku 2017 i cele na 2018

dominikana, podsumowanie roku 2017

Nie będę rozpisywać się o tym jak szybko minął rok 2017, bo chyba każda z Was przyzna mi rację, że stało się to w niewyobrażalnie zawrotnym tempie. Nie napiszę Wam też, że nowy rok to nowa ja, bo raczej nie szykują się u mnie żadne rewolucyjne zmiany. Nie wspomnę tu też słowem o planowanych, noworocznych dietach, bo na takowej nigdy nie byłam i być nie zamierzam. Zapraszam Was po prostu na biznesowe (z małym, prywatnym pierwiastkiem) podsumowanie roku 2017 i moje plany na rok 2018!

Zanim przejdę do konkretów muszę Wam powiedzieć, że przed stworzeniem sobie poniższej listy wydawało mi się, że w minionym roku nie dokonało się u mnie nic szczególnego. Ot rok jak rok, produkty, spotkania, trochę wyzwań i to wszystko. Teraz jednak widzę, że te 12 miesięcy minęło mi naprawdę pracowicie! Wniosek? Nawet nie wiesz ile dzieje się w Twoim życiu, dopóki nie spojrzysz na to z dystansu 🙂

 

Co się działo u mnie w 2017?

 

Przeprowadziłam kurs „Stwórz przyciągającą ofertę w zaledwie 7 dni”

W marcu wypuściłam drugi w swojej karierze kurs online. Pomimo tego była to pierwsza tak duża kampania promocyjna i muszę przyznać, że wymagała ode mnie naprawdę sporej ilości przygotowań i mnóstwa konsekwentnej pracy. Kurs „Stwórz przyciągającą ofertę w zaledwie 7 dni” zdobył jednak bardzo dobre opinie, a co więcej pomógł jego uczestniczkom stworzyć naprawdę genialne oferty sprzedażowe! Druga edycja tego kursu pojawi się w kwietniu, więc bądźcie czujne!
 

Stworzyłam nowe produkty dla przedsiębiorczych kobiet

Rok 2017 oprócz wspomnianego kursu obfitował u mnie w mniejsze, napakowane wiedzą info-produkty. W lipcu pojawił się e-book „Dlaczego Twoja oferta nie sprzedaje? Poznaj 15 najczęstszych powodów”, a miesiąc później światło dzienne ujrzał workbook „Wymarzony newsletter. Budowanie zaangażowanej listy mailingowej krok po kroku”. Oba zaliczam do jednych, z moich ulubionych produktów
 

Poprowadziłam wykład dla studentów

Nigdy nie spodziewałam się, że przyjdzie mi się odnaleźć w takiej roli. A jednak! 18 maja ramach projektu effectime organizowanego przez organizację skills club w Warszawie wystąpiłam przed grupką młodych, ambitnych ludzi i opowiedziałam im o swoim podejściu do wyznaczania i realizacji celów. To wystąpienie potwierdziło, że każdy (dosłownie każdy!) mój wyjazd do stolicy wiąże się naprawdę pozytywnymi przeżyciami! 🙂
 

Wystąpiłam w ramach Przedsiębiorczej Kobiety w Krakowie

Niedługo po wizycie w Warszawie, bo dokładnie 6 czerwca zawitałam w moim studenckim mieście, gdzie podczas spotkania organizowanego przez Przedsiębiorczą Kobietę opowiedziałam o tym, jak pozyskać zainteresowanie potencjalnych klientów już przed założeniem biznesu. Było to chyba moje dotychczas najlepiej ocenione wystąpienie, bo tylu miłych słów nie usłyszałam jeszcze po żadnej przeprowadzonej prelekcji! 🙂 Atmosfera podczas tego wydarzenia też była nie do podrobienia!
 

Założyłam nową grupę na Facebooku i zdobyłam nowe doświadczenia

4 września podjęłam ważną dla mnie decyzję. Po wielu przemyśleniach założyłam nową grupę na Facebooku (do której dołączyć można tutaj). Zależało mi na stworzeniu miejsca nastawionego na edukację i wspólne wspieranie się w rozwoju swojego biznesu. W listopadzie przeprowadziłam również pierwsze grupowe wyzwanie!
 

Udzieliłam recenzji do książki Magdy Pawłowskiej

Mój totalny debiut! W październiku ukazała się wyczekiwana przeze mnie książka Magdy Pawłowskiej „Jedna kampania do wolności”, a w niej wśród niesamowitych nazwisk takich jak Paweł Tkaczyk, Fryderyk Karzełek, czy Joanna Ceplin pojawiła się moja krótka recenzja. Książkę Magdy (która w krótkim czasie stała się bestsellerem) możecie znaleźć tutaj.
 

Stworzyłam niesamowity Katalog Świątecznych Prezentów

Swój rok zakończyłam przeprowadzeniem niecodziennego projektu. Wraz z 11 uczestniczkami mojej grupy przygotowałam Katalog Świątecznych Prezentów składający się w całości z ich produktów i usług. Efekt końcowy bardzo spodobał się dziewczynom i osobom odwiedzającym bloga, a mi dał ogrom satysfakcji i sprawił, że jeszcze bardziej otworzyłam się na nowe, spontaniczne wyzwania 🙂 Cały proces realizacji tego świątecznego projektu opisałam tutaj.
 

Udostępniłam szereg darmowych materiałów

Miniony rok oprócz standardowych produktów obfitował również w darmowe materiały! W 2017 roku powstał między innymi przewodnik „5 kroków do większej sprzedaży w biznesie online” (do pobrania tutaj), świąteczna checklista oraz raport z pięcioma błędami które sprawiły, że moja lista mailingowa zaczęła rozwijać się dopiero po roku. Same gratki, które bardzo się Wam spodobały!
 

Zautomatyzowałam swoje działania

I w końcu zrobiłam to porządnie! Na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy stworzyłam kilka lejków mailowych, poustawiałam kolejne kroki dla potencjalnego i obecnego klienta, ułożyłam strategię kolejnych produktów oraz dopracowałam to, co udało mi się przygotować w poprzednich latach. W dużej mierze cały ten proces krok po kroku przedstawiam uczestniczkom Programu „Zarabiaj więcej, dzięki skutecznej ścieżce klienta”. Dziewczyny, które już go zakończyły mają już pierwsze efekty w ich biznesach! Oczywiście muszę dodać, że sam Program też jest projektem na który mocno postawiłam w 2017 roku.
 

Opalałam się na Dominikanie i zdobyłam norweski Preikenstolen

Ostatnia rzecz będzie całkowicie prywatna. Pomimo, że 2017 nie był szczególnie podróżniczy, udało mi się zaliczyć dwa naprawdę niesamowite wyjazdy. W sierpniu w wielkim trudzie i pocie czoła (dosłownie!) udało mi się zdobyć zapierający dech w piersiach norweski klif Preikestolen. Była to dość wyczerpująca wędrówka, ale widok ze szczytu wynagrodził mi wszelkie niedogodności! Miesiąc później (chyba dla wyrównania strat :D) wraz z moim partnerem polecieliśmy na dwutygodniowy urlop na Dominikanie. Przyznam szczerze, że jak do tej pory jest to mój podróżniczy numer jeden! Tak rajskich krajobrazów i otwartych ludzi nie spotkałam nigdzie indziej! W minionym roku miałam też okazję przejechać się nieziemsko pięknym samochodem z filmu Transformers, czyli żółtym Chevroletem Camaro V6. Wzdycham do niego skrycie i marzę, że kiedyś posiądę takie cudo na własność 🙂

 

 

Cele na rok 2018

 

O dziwo w tym roku znacznie więcej mam celów prywatnych, niż biznesowych. O tych pierwszych pisać nie będę, bo myślę, że raczej nie jest to dla Was interesujące. Wspomnę tylko, że chciałabym zaliczyć kolejną egzotyczną podróż. Kiedy i gdzie jeszcze nie wiem 🙂 Jeśli natomiast chodzi o plany związane z moim biznesem i Po Sukces Na Szpilkach to mam trzy główne cele:
 
CEL NUMER 1: Pod koniec stycznia wystartuje mój kolejny kurs (tym razem w nietypowej formie mastermindu realizowanego w specjalnie utworzonej grupie) w trakcie którego będziecie mogły nauczyć się tworzenia naprawdę atrakcyjnych i angażujących treści, które pomogą Wam wypromować Waszą markę i zwiększyć sprzedaż dzięki codziennym komunikatom. Niedługo pojawi się strona z możliwością zapisu na listę zainteresowanych, natomiast już teraz zapraszam Was do wypełnienia ankiety, która pomoże mi dopracować ostateczny kształt tego kursu. Jeśli macie chwilkę na to możecie ją wypełnić klikając TUTAJ.
 
CEL NUMER 2: Tak jak wspomniałam powyżej w kwietniu pojawi się druga edycja kursu „Stwórz przyciągającą ofertę w zaledwie 7 dni”. Tym razem głównym celem będzie dopracowanie ofert sprzedażowych dla Waszych produktów i usług. Więcej informacji o kursie podam Wam w marcu
 
CEL NUMER 3: Kolejna nowość w moim biznesie. W tym roku planuję przeprowadzić serię 3 mastermindów w ramach których będziemy się spotykać na Skype przed okres 3-4 tygodni i pracować nad jednym konkretnym tematem biznesowym. Będzie to oferta bardzo okrojona, bo do każdego mastermindu będzie mogło dołączyć tylko 5 osób. Wszystko po to byśmy mogły skupić na na własnych problemach i wyzwaniach 🙂

Tak wygląda moje podsumowanie roku 2017 plany na najbliższe miesiące. Oczywiście w tak zwanym międzyczasie pojawi się zapewne szereg drobnych projektów, o których tu nie wspomniałam. Co więcej, zamierzam też wrócić do większej regularności na blogu, bo muszę przyznać, że bardzo mi tego brakuje!

 

A jak Wy wspominacie miniony rok? Jakie macie plany na 2018?