Jak wykorzystać wrzesień do realizacji swoich celów? | Po Sukces Na Szpilkach

Jak wykorzystać wrzesień do realizacji swoich celów?

Wakacje dobiegły końca. Z jednej strony mijający okres urlopowy wiele z nas wprawił w stan kompletnego rozleniwienia. Po części wciąż żyjemy jeszcze plażą, wyjazdami i niekończącym się wylegiwaniem na słońcu. Z drugiej strony, doskonale zdajemy sobie sprawę, że powrót do (jakby nie patrzeć nieco szarej) rzeczywistości to doskonały impuls do tego, by zrealizować długo odkładane cele. W dzisiejszym artykule pokażę Ci, jak skutecznie wykorzystać wrzesień do realizacji swoich celów!

W czasach szkoły podstawowej wrzesień zapewne kojarzył Ci się z większym rygorem i sporą ilością obowiązków. Wraz z wakacjami kończył się luz, wielogodzinne oglądanie telewizji i wieczorne zabawy na podwórku. Do porządku dziennego wkraczały natomiast wczesne pobudki, odrabianie lekcji i pośpieszne pakowanie plecaka. Dziś wrzesień jest dla nas dużo bardziej łaskawy, a pomimo tego wciąż wiele z nas niechętnie rozpoczyna jesienny sezon.

Osobiście totalnie uwielbiam wrzesień! Dla mnie to czas organizacji, większego skupienia na sobie, rozwoju, a także spokojnych wieczorów spędzonych z dobrą książką. Jest to taki moment w roku kiedy przerabiam sporo kursów, uczestniczę w rozmaitych szkoleniach i spotkaniach networkingowych. Jest to też czas, kiedy z większą skutecznością pracuję nad swoimi nawykami i eliminuję działania, które nie do końca służą mi lub mojej efektywności.

 

Jak zyskać więcej czasu?

 

No właśnie, jak zyskać więcej czasu, skoro dzień staje się krótszy, a obowiązków nie ubywa? Przede wszystkim dzięki eliminacji! Wakacje to taki czas, kiedy zazwyczaj pozwalamy sobie na więcej. Spędzamy sporą część dnia na świeżym powietrzu, regularnie spotykamy się ze znajomymi (kto nie kocha grilla, czy klimatycznego, wieczornego ogniska!) i uprawiamy więcej sportów. Są jednak takie aktywności, które zdecydowanie marnują nasz czas. Jeśli lipcowe i sierpniowe wieczory chętnie spędzałaś na oglądaniu seriali, to pamiętaj, że każdy odcinek zabiera Ci przynajmniej 40 minut, które możesz przeznaczyć na coś naprawdę pożytecznego!

Eliminacja takich pozornie niewinnych działań pozwoli Ci zaoszczędzić naprawdę sporo czasu. Możliwości warto szukać również w zmianie dotychczasowego rytmu dnia. Z tego względu wrzesień to dobry czas dla mam, które po odprowadzeniu swych pociech do szkoły, czy przedszkola zyskują kilka dodatkowych godzin na realizację tego, co w okresie wakacyjnym nie do końca było możliwe.

 

Co możesz zrobić, by w pełni wykorzystać wrzesień do realizacji swoich celów?

 

1. Wypisz wszystkie cele, jakie chciałabyś zrealizować do końca tego roku

Wystarczy Ci wyłączne kartka i długopis. Usiądź wygodnie i wypisz wszystkie cele, jakie chciałabyś zrealizować do grudnia bieżącego roku. Nie skupiaj się wyłącznie na biznesie. Pamiętaj, że inne aspekty życia takie jak rodzina, zdrowie, czy własny rozwój również wymagają od Ciebie nieco uwagi i powinny znaleźć odpowiednie miejsce w Twoim planie.

2. Określ obszary, które poprawią Twoją skuteczność i pozwolą Ci zaoszczędzić czas

Tak jak wspomniałam wyżej, z pewnością masz nawyki nad którymi warto byłoby popracować. Być może zbyt dużo czasu spędzasz na przeglądaniu Facebooka, regularnie podjadasz słodycze lub robisz inne rzeczy, które niekoniecznie Ci służą. Pamiętaj, że im więcej negatywnych aktywności, tym więcej cennego czasu po prostu ucieka Ci przez palce. Nie dasz rady wydłużyć swojej doby, ale z powodzeniem możesz wykorzystać ją bardziej produktywnie.

3. Zaplanuj swoją edukację

Niektóre z Twoich celów mogą wymagać od Ciebie zdobycia konkretnej wiedzy. Wrzesień to czas kiedy startują nowe kursy i szkolenia. Być może jest to dobry moment na to, by skorzystać z pojawiającej się na rynku oferty? Jeśli chciałabyś na przykład popracować nad skutecznością swojego Landing Page’a i zwiększyć liczbę osób zapisujących się na Twój newsletter zapoznaj się z nagraniem mojego ostatniego treningu online „Skuteczna strona zapisu i zachwycający Lead Magnet”. Znajdziesz go TUTAJ.

4. Rozpisz i zaplanuj swoją drogę do realizacji celu

Każda droga składa się z małych kroków. Każdy swój cel możesz więc rozpisać na drobne etapy, które stopniowo będziesz realizować. Jeśli Twoim celem jest na przykład zwiększenie ruchu na Twojej stronie, to wystarczy wypisać wszystkie aktywności, które pomogą Ci to osiągnąć. Uwierz, że dobry plan to połowa sukcesu!

5. Każdego dnia wykonaj chociaż jedną małą aktywność, która przybliży Cię do Twojego celu

Realizację swoich celów zacznij już dziś! Pamiętaj, że drobne kroki i naprawdę niewielkie działania pomogą Ci osiągnąć każdy cel, jeśli tylko będą prowadzone regularnie. Niezależnie od tego, czy chcesz popracować nad swoim biznesem, relacjami, czy pasjonującym Cię od dawna językiem hiszpańskim musisz pamiętać, że jesteś w stanie osiągnąć niesamowite efekty, jeśli tylko każdego dnia poświęcisz określoną ilość czasu na to, na czym naprawdę Ci zależy. Czasem wystarczy nawet 15 minut!

 

Wykorzystaj powakacyjną energię i pozwól sobie na zrobienie czegoś dobrego dla siebie i swojego biznesu. Pamiętaj, że wrzesień (podobnie jak nowy rok) to doskonały moment na to, by skończyć z wymówkami i małymi krokami w końcu osiągnąć to, na co zawsze brakuje Ci motywacji lub czasu!